Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/107695/virtual/www/domains/bezpecnecestovani.cz/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2364

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/107695/virtual/www/domains/bezpecnecestovani.cz/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2368

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/107695/virtual/www/domains/bezpecnecestovani.cz/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3169

Warning: Declaration of PLL_Walker_List::walk($elements, $args = Array) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/107695/virtual/www/domains/bezpecnecestovani.cz/wp-content/plugins/ait-languages/include/switcher.php on line 225
Rizikové země | Bezpečná dovolená nejen u moře
Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/107695/virtual/www/domains/bezpecnecestovani.cz/wp-content/plugins/eu-cookie-law/class-frontend.php on line 106

Rizikové země

Ministerstvo zahraničních věcí ČR důrazně nedoporučuje občanům ČR cestovat do Afghánistánu z důvodu dlouhodobě zhoršené bezpečnostní situace a trvalé hrozby teroristických útoků protivládních organizací.

Žádný region v Afghánistánu nelze považovat za bezpečný a hrozby útoků, které mohou být jak cílené, tak náhodné, se trvale objevují po celé zemi. Schopnost afghánských státních a bezpečnostních složek udržet stabilitu a zajistit bezpečnost jak místního obyvatelstva, tak zahraničních návštěvníků je zatím relativně omezená.

Cestování ve všech oblastech Afghánistánu je dále vysoce nebezpečné kvůli stále probíhajícím vojenským bojovým operacím, a ozbrojeným střetům mezi různými politickými a kmenovými skupinami, výskytu nášlapných min nebo možnosti bombového útoku s použitím vozidla nebo jiných improvizovaných výbušných zařízení. Bezpečnostní situace je i nadále nestabilní a nepředvídatelná v celé zemi.

V zemi hrozí vysoké riziko teroristického útoku, přičemž metody a způsoby ozbrojených útoků se neustále zdokonalují. Kriminalita je na vysoké úrovni a s tím je spojeno rovněž značné riziko únosu na celém území Afghánistánu.

Mezi obyvatelstvem je dále značné množství zbraní, z čehož plyne i nebezpečí náhodné účasti v přestřelkách a bojích mezi různými znepřátelenými skupinami nebo možnost náhodné účasti při tzv.oslavné střelbě.

MZV ČR nedoporučuje privátní cesty, ani cesty s cestovními kancelářemi a to ani do zdánlivě klidnějších oblastí na severovýchodě země, právě z důvodů nepředvídatelnosti situace a minimálních záruk poskytnutí včasné vojenské či policejní pomoci v případě nebezpečí.

Před případnou cestou do Afghánistánu MZV ČR doporučuje využít systém dobrovolné registrace občanů ČR při cestách do zahraničí na adrese http://drozd.mzv.cz nebo kontaktovat přímoVelvyslanectví ČR v Kábulu.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje vzhledem k přetrvávajícímu riziku bezpečnostních incidentů, a to včetně teroristických útoků a únosů, dbát při cestách do země velké opatrnosti a dodržovat zvýšené zásady individuální bezpečnosti.

V Alžírsku přetrvávají nebezpečí a rizika spojená s individuální turistikou. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto striktně nedoporučuje pohyb mimo městské aglomerace na severu země za účelem provozování individuální turistiky v neobydlených místech, které nejsou pod stálou kontrolou místních bezpečnostních složek. Do jižních oblastí cesty nedoporučujeme. Nabádáme ke zvýšené ostražitosti a dodržování  elementárních bezpečnostních pravidel i ve městech (nepohybovat se nikde sám bez průvodce).

Cestovatelé a pracovníci obchodních společností jsou alžírskou stranou striktně žádáni, aby o svých přesunech po Alžírsku informovali – rovněž ve vlastním zájmu – místní policii, případně četnictvo. Cestovatele vybízíme, aby tento požadavek respektovali. Doporučujeme tudíž ve spolupráci s místním partnerem či zvoucí osobou informovat předem o itineráři cesty místní policii.

MZV ČR připomíná možnost registrovat se před cestou v aplikaci DROZD, která je dostupná na webové stránce http://drozd.mzv.cz.

MZV ČR doporučuje zcela se vyhnout cestám do jižního Čadu, do oblastí hraničících s Nigérií, Kamerunem a také do oblasti Čadského jezera, s výjimkou hlavního města N´Djameny, kde však je též nutno zachovávat zvýšenou opatrnost (riziko teroristických útoků či únosu cizinců). V oblasti probíhají vojenské operace proti teroristické skupině Boko Haram.

Doporučuje se též vyhnout se cestám do severní poloviny Čadu, kde hrozí nebezpečí ze strany islámských radikálů. Vzhledem k dlouhodobě zhoršené bezpečností situaci v Libyi doporučuje MZV ČR vyvarovat se zejména cest do provincie Bourkou-Ennedi-Tibetsi, především do oblasti na sever od města Faya Largeau. Doporučuje se rovněž necestovat do oblastí na hranicích se Súdánem a do pohraniční oblasti při severní hranici se Středoafrickou republikou.

Do ostatních částí země MZV ČR doporučuje omezit cesty jen na nezbytně nutné.

Česká republika nemá v Čadu zastoupení a možnosti eventuální pomoci českým občanům v nouzi jsou velmi limitované. V případě nezbytné cesty doporučujeme zachovávat nejvyšší stupeň opatrnosti a registrovat se před cestou na webové stránce MZV http://drozd.mzv.cz.

MZV dlouhodobě sleduje a vyhodnocuje bezpečnostní situaci v Egyptě. S výjimkou severu Sinajského poloostrova (oblast mezi městy Rafáh, Al-Aríš, Šajch Zuvajd) a západní hranice s Libyí ji MZV považuje za stabilní. V některých oblastech, včetně Káhiry, může docházet k teroristickým útokům, zaměřeným převážně proti egyptským bezpečnostním složkám a jejich infrastruktuře. MZV proto doporučuje cestovat do Egypta pouze v odůvodněných případech (obchod, studium). To se netýká cest s turistickými kancelářemi do letovisek při Rudém moři a návštěv významných staroegyptských památek, jejichž bezpečnost je zajištěna dostatečně. MZV dále doporučuje pečlivě zvážit individuální cesty do oblasti velké Káhiry.

Mezinárodní letiště v Káhiře funguje bez problémů a lze je využívat i pro případné přestupy na navazující lety bez jakýchkoliv omezení. Obdobně funkční jsou i další mezinárodní letiště v hlavních egyptských turistických destinacích jako jsou Hurghada, Marsa Alam, Šarm aš-Šajch, Luxor anebo Asuán.

V celém Egyptě je nadále třeba dbát zvýšené opatrnosti, respektovat pokyny egyptských bezpečnostních složek a zcela se vyhýbat jakýmkoliv veřejným shromážděním, případně demonstracím. Čeští občané cestující do Egypta by měli vést rovněž v patrnosti výročí významných událostí, během kterých může docházet k násilným akcím. Jedná se především o následující data: 25. 1. (výročí počátku protirežimní revoluce v r. 2011), 30. 6. (výročí masových protestů, které vedly k sesazení režimu prezidenta Mursího v r. 2013), 14. 8. (výročí krvavého potlačení protestů na náměstí Rabá Adavíja v r. 2013) a 6. 10. (výroční den zahájení války s Izraelem v r. 1973).

Bezpečnostní situace v turistických letoviscích na kontinentálním pobřeží Rudého moře a na jižní Sinaji, jako např. v Hurghadě, Marsa Alam či Šarm aš-Šajchu, je v současné době klidná. MZV však mimo výletů organizovaných turistickými kancelářemi nedoporučuje jakékoliv individuální cestování po Sinajském poloostrově. MZV také výslovně varuje před jakýmikoliv cestami do severní části Sinajského poloostrova.

MZV důrazně doporučuje využít registraci v dobrovolné databázi cestovatelů DROZDna webových stránkách www.mzv.cz v kapitole „Cestujeme“ a sledovat webové stránky velvyslanectví ČR v Káhiře – www.mzv.cz/cairo, kapitolu „Víza a konzulární informace“. Občané, kteří se ocitnou ve vážném ohrožení, se mohou v mimopracovní dobu obrátit na konzulární oddělení Velvyslanectví ČR v Káhiře +20 122 742 7513.

Egyptská strana striktně kontroluje platnost cestovních dokladů, které musí být platné ještě nejméně šest měsíců po předpokládaném datu odjezdu z území Egypta. Některé letecké společnosti nepřijmou cestující na palubu letadla, pokud je platnost pasu kratší třeba jen o několik dní. MZV v této souvislosti upozorňuje, že ČR již nevydává tzv. „pasy blesk“, tj. cestovní doklady bez biometrických údajů a strojově čitelné zóny se zkrácenou dobou platnosti. Egyptské vízum lze zakoupit přímo po příletu na mezinárodním letišti (v bance před pasovou kontrolou) za poplatek 25 USD.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky varuje občany ČR před cestou do Iráku. S ohledem na dlouhodobě nestabilní celkovou bezpečnostní situaci (lokální vojenské operace, atentáty na civilní obyvatelstvo, riziko zranění, usmrcení či únosu) důrazně doporučuje do země necestovat.

Bezpečnostní situace v Iráku je dlouhodobě nestabilní, od počátku roku 2013 roste počet teroristických útoků a od ledna roku 2014 je západní a severozápadní oblast Iráku dějištěm aktivit vojensky organizovaných jednotek teroristické organizace tzv. Islámského státu (IS, dříve ISIL). Jejich teroristickými útoky je již ohrožována i původně relativně bezpečná oblast autonomního Regionu iráckého Kurdistánu (provincie Dohuk, Erbil, Sulajmanyia). V nadcházejících zimních měsících dochází dle informací našich úřadů k dalšímu zvýšení rizika provedení teroristických útoků přímo v Erbílu.

Ministerstvo upozorňuje také na kritický technický stav vodní přehrady v Mosulu. Občané ČR by při plánování svého nezbytného pobytu na celém území Irácké republiky tuto skutečnost měli vzít v úvahu.

Nebezpečný vzhledem k frekvenci a nahodilosti útoků proti civilnímu obyvatelstvu i cizincům, je dále nejen pobyt v místech soustavných bojů, ale i kdekoli na celém území Iráku.

V souvislosti s případnými nezbytnými cestami českých subjektů do Iráku, Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje před cestou kontaktovat Velvyslanectví ČR v Bagdádu, popřípadě generální konzulát v Erbilu. Oba úřady mohou poskytnout informace o aktuální situaci v konkrétním regionu země.

V zemi je omezený přístup k základní zdravotní pomoci. Rizika pozemní přepravy se rozšířila prakticky na celé území státu a nelze ji proto doporučit. Vnitrostátní letecká přeprava funguje mezi Bagdádem a městy Erbil, Sulajmanyia, Basra, Nadjaf, avšak letenky jsou obtížně dostupné a mnozí mezinárodní letečtí přepravci již z bezpečnostních důvodů přerušili svoje lety do některých částí Iráku (např. irácký Kurdistán).

MZV ČR připomíná možnost registrovat se před cestou v aplikaci DROZD, která je dostupná na webové stránce http://drozd.mzv.cz.

MZV ČR varuje české občany před cestami do Jemenské republiky a vyzývá k urychlenému opuštění země. Mezinárodní vojenská intervence vyhrotila bezpečnostní situaci v zemi. Situaci lze hodnotit jako rizikovou na celém území Jemenu.

K významnému zhoršení bezpečnostní situace v Jemenské republice docházelo od léta 2014 poté, co stoupenci severojemenských šíitských kmenů Hutsiů obsadili hlavní město Sana´a a postupně i další území Jemenu. Eskalace konfliktu donutila nejvyšší představitele Jemenu opustit hlavní město. Situaci v Jemenu komplikuje též působení Al Kájdy Arabského poloostrova, která se vedle boje proti vládním složkám a Hutsiům zaměřuje mj. na únosy cizinců. V noci na 26. 3. 2015 došlo k zahájení mezinárodní vojenské intervence v zemi, která situaci dále vyhrotila. Jako rizikové lze hodnotit celé území Jemenu.

MZV ČR připomíná možnost registrace v aplikaci DROZD, která je dostupná na webové stráncehttp://drozd.mzv.cz. V případě potřeby kontaktujte honorární konzulární úřad ČR v Sana´a či zastupitelský úřad ČR v Abu Dhabí.

V souvislosti s ozbrojeným konfliktem v Jižním Súdánu, který propukl v prosinci 2013, Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje zcela se vyhnout cestám do této země.

K ozbrojeným střetům stále dochází zejména ve státech Jonglei, Unity a Upper Nile, nově i ve státě Western Equatoria, avšak bezpečnostní situace je napjatá a riziko náhlého obnovení bojů hrozí ve všech částech země. Důsledkem špatné bezpečnostní a ekonomické situace dochází k nárůstu násilné kriminality, a to i v hlavním městě Jubě.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje všem cestovatelům do zahraničí registrovat se v databázi DROZD (http://drozd.mzv.cz).

MZV ČR doporučuje se zcela vyhnout cestám do severního Kamerunu (celá oblast na sever od Garoua a dále příhraniční oblasti sousedící na západě s Nigérií a na východě s Čadem). V oblasti probíhají vojenské operace proti teroristické skupině Boko Haram a hrozí tam velké riziko teroristických útoků

Boko Haram má na svědomí  mj. četné únosy. Ve městě Kolofata došlo k únosu manželky vicepremiéra Kamerunu, starosty města Kolofata a dalších osob. V lednu 2015 zveřejnila Boko Haram na YouTube video, ve kterém hrozí kamerunskému prezidentovi zintenzivněním svých útoků na kamerunském území. 12. ledna 2015 zaútočila Boko Haram ve městě Kolofata, pravděpodobně má také na svědomí 11 popravených civilistů cestujících 1. ledna 2015 mezi městy Mora a Waza.  V prosinci zaútočila na města Achigachia a Limani.

MZV ČR doporučuje rovněž omezit cestování do příhraniční oblasti sousedící se Středoafrickou republikou, kde působí středoafričtí rebelové.

V případě cesty do Kamerunu MZV doporučuje zachovávat nejvyšší stupeň opatrnosti a zaregistrovat se v databázi cestovatelů DROZD na webové stránce http://drozd.mzv.cz.

MZV varuje před cestami do kterékoliv části Libye včetně hlavního města Tripolisu. Na mnoha místech země se odehrávají ozbrojené střety mezi znepřátelenými frakcemi a teroristické útoky cílené zejména na klíčové prvky infrastruktury. Spojení s okolním světem je velmi komplikované, mezinárodní letiště v Tripolisu a v řadě dalších měst jsou dlouhodobě nefunkční, mezinárodní lety do dalších částí země jsou značně nepravidelné. Všechny občany České republiky, kteří se v Libyi aktuálně nacházejí, MZV ČR vyzývá, aby Libyi opustili.

Vzhledem k uzavření českého zastupitelského úřadu v Tripolisu nelze českým občanům za stávající situace poskytovat efektivní konzulární pomoc. V případě nouze doporučujeme kontaktovatVelvyslanectví České republiky v Káhiře.

MZV ČR připomíná možnost registrovat se před cestou v aplikaci DROZD, která je dostupná na webové stránce http://drozd.mzv.cz.

MZV varuje před cestami do kterékoliv části Libye včetně hlavního města Tripolisu. Na mnoha místech země se odehrávají ozbrojené střety mezi znepřátelenými frakcemi a teroristické útoky cílené zejména na klíčové prvky infrastruktury. Spojení s okolním světem je velmi komplikované, mezinárodní letiště v Tripolisu a v řadě dalších měst jsou dlouhodobě nefunkční, mezinárodní lety do dalších částí země jsou značně nepravidelné. Všechny občany České republiky, kteří se v Libyi aktuálně nacházejí, MZV ČR vyzývá, aby Libyi opustili.

Vzhledem k uzavření českého zastupitelského úřadu v Tripolisu nelze českým občanům za stávající situace poskytovat efektivní konzulární pomoc. V případě nouze doporučujeme kontaktovatVelvyslanectví České republiky v Káhiře.

MZV ČR připomíná možnost registrovat se před cestou v aplikaci DROZD, která je dostupná na webové stránce http://drozd.mzv.cz.

MZV ČR doporučuje zcela se vyhnout cestám do jižního Nigeru, do oblasti hraničících s Nigérií a Čadem. V oblasti probíhají vojenské operace proti teroristické skupině Boko Haram a hrozí zde zvýšené riziko teroristických útoků. V únoru 2015 zaútočila Boko Haram ve městech Bosso and Diffa.

MZV ČR doporučuje rovněž vyhnout se cestám do severní části Nigeru a do oblastí sousedících s Mali, Alžírskem a Libyí, kde hrozí zvýšené nebezpečí ze strany islámských radikálů. Existuje zde vysoké riziko únosů cizinců.

Do ostatních částí země MZV ČR doporučuje omezit cesty jen na nezbytně nutné. V případě nezbytné cesty doporučujeme zachovávat nejvyšší stupeň opatrnosti a registrovat se před cestou na webové stránce MZV http://drozd.mzv.cz.

MZV ČR doporučuje vyhnout se cestám do severní části Nigérie (zejména státy Borno, Yobe, Adamawa, Bauchi, Gombe, Kano a také Kaduna, Jigawa, Katsina, Sokoto, Zamfara, Kebbi a Plateau). Doporučujeme rovněž vyhnout se cestám do oblastí na jihu země v deltě řeky Niger (státy Delta, Rivers, Bayelsa, Abia a Akwa-Ibom). Na severovýchodě země, kde probíhají vojenské operace proti islamistům Boko Haram, a na jihu v deltě Nigeru hrozí velké nebezpečí teroristických útoků a únosů.

Při nezbytných cestách do ostatních států doporučujeme dbát zvýšené obezřetnosti. Zejména na místech s větší koncentrací lidí (trhy, mešity, kostely, nádraží) hrozí teroristické útoky. Míra kriminality (včetně organizované) a míra korupce je vysoká, pozor je třeba dávat při jednání s taxikáři apod. Na pomoc policie se nelze spoléhat. Samostatně se pohybujícím cizincům hrozí po celé zemi únosy. Pokud je však vaše cesta dobře organizačně zajištěná a máte k dispozici prověřené průvodce, pak by nemělo hrozit větší nebezpečí.

Po setmění doporučujeme pohyb pouze s prověřeným průvodcem, spolehlivým a bezpečným vozidlem. Cestování mimo město se po setmění nedoporučuje, stejně tak jakékoliv cestování autobusy.

Z důvodu propuknutí vlny hemoragické horečky Lassa v prosinci 2015 doporučujeme dbát zvýšených hygienických opatření. V aktuální vlně nemoci je k 14. 1. 2016 hlášeno 93 případů ze států Bauchi, Nassarawa, Niger, Taraba, Kano, Rivers, Edo, Plateau, Gombe a Oyo a také z hlavního města Abuja. Úmrtnost je 44%. Horečka se přenáší kontaktem s močí nebo výměšky hlodavců, především krys a myší, a také kontaktem s tělními tekutinami nakažené osoby.

Ze zdravotního hlediska obecně je třeba mít na paměti, že Nigérie leží v tropické oblasti a hrozí zde s tím spojené choroby, včetně malárie. Před cestou doporučujeme kontaktovat některé z center cestovní medicíny (bývají např. ve fakultních nemocnicích) a konzultovat vhodná očkování, případně malarickou profylaxi.

V případě nezbytné cesty doporučujeme zachovávat nejvyšší stupeň opatrnosti, vyhýbat se veřejným místům s vysokou koncentrací osob, větším shromážděním lidí, místům s náboženským významem, a registrovat se před cestou na webové stránce MZV http://drozd.mzv.cz.

Na celém území Pákistánu trvá vysoký stupeň hrozby teroristických útoků, únosů a sektářského násilí. Před započetím cesty se proto doporučuje sledovat dostupná média a seznámit se s aktuální bezpečnostní situací v jednotlivých oblastech. Zvýšená hrozba teroristických útoků a stupeň „Red Alert“ platí od 4. 5. 2016 v souměstí Islámábád-Rávalpindí.

Bezpečnostní složky doporučují vyhýbat se, případně omezit na nezbytně nutnou dobu, pohyb na frekventovaných místech s výskytem většího počtu osob a cizinců. Relativně nejohroženější jsou v tomto směru zejm. nákupní centra, trhy (např. Kohsar Market, Sunday Market), parky, univerzity, mezinárodní hotely, restaurace, letiště, diplomatická enkláva.

MZV ČR registruje v Pákistánu zvýšené riziko teroristických útoků a útoků proti cizincům. Doporučujeme maximální obezřetnost při pohybu po městech a vyhnutí se jakýmkoliv shromážděním většího počtu osob. Pákistánská armáda pokračuje v operaci proti militantům v oblasti Severního Vazíristánu, Federálně spravovaných kmenových územích (FATA) a dalších oblastech Pákistánu, včetně větších měst (Karáčí, Láhaur). Bezpečnostní složky jsou ve stavu pohotovosti kvůli možným odvetným útokům militantů. Díky přítomnosti bezpečnostních složek ve městech narůstá též možnost dopravních a jiných omezení. Po útoku v Péšávaru v prosinci 2014 a Láhauru v březnu 2016 nadále hrozí zvýšené nebezpečí teroristických útoků i únosů cizinců.

MZV ČR doporučuje všem občanům registraci v dobrovolné databázi DROZD. Občané ČR, kteří se v Pákistánu ocitli v nouzi, se mohou obrátit na nouzovou linku Velvyslanectví České republiky v Islámábádu na čísle 0092/300/8566092

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje zcela se vyhnout cestám do Somálska. V zemi probíhají boje mezi vládními ozbrojenými silami, podporovanými mezinárodními jednotkami, a milicemi islamistické organizace al-Šabáb. Na celém území Somálska, tedy včetně hlavního města, Somalilandu i Puntlandu, existuje vysoké riziko teroristických útoků. K útokům dochází často a jejich cílem bývají místa a zařízení, kde se pohybují představitelé vlády a/nebo cizinci. Cizincům hrozí také únosy ze strany teroristických skupin.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje všem cestovatelům do zahraničí registrovat se v databázi DROZD (http://drozd.mzv.cz).

V souvislosti s dlouhodobě zhoršenou politickou a bezpečnostní situací v Súdánu MZV ČR doporučuje českým občanům během jejich pobytu v zemi, zvláště v Chartúmu a dalších větších městech, zachovávat maximální opatrnost a vyhýbat se jakýmkoliv větším shromážděním občanů či místům s viditelnou koncentrací armádních nebo policejních sil.

V roce 2012 byl v řadě oblastí Súdánu vyhlášen výjimečný stav (mj. státy Jižní Dárfúr, Jižní Kordofán, Modrý Nil, Bílý Nil a Sennar). Po celém území Súdánu existuje vážná hrozba teroristických útoků a únosů západních cizinců.

Napjatá situace vládne zejména v oblastech kolem společné hranice mezi Súdánem a Jižním Súdánem (jejíž zhoršování v souvislosti s aktuálním vývojem v Jižním Súdánu lze předpokládat) a v pobřežní hraniční oblasti mezi Súdánem a Eritreou. Pokračují také ozbrojené konflikty na území Dárfúru, na sporném území Abeyi a v dalších dvou oblastech sousedících s Jižním Súdánem – Jižním Kordofánu (pohoří Nuba) a Modrém Nilu.

Doporučujeme proto českým občanům, aby se cestování do všech uvedených lokalit zcela vyhnuli. MZV ČR rovněž doporučuje občanům, kteří i přes výše uvedené hodlají cestovat do Súdánu, aby se registrovali v systému DROZD, který je k dispozici na webové stránce drozd.mzv.cz .

MZV ČR varuje před cestami občanů ČR do Sýrie vzhledem k pokračujícímu ozbrojenému konfliktu v Sýrii a související celkové destabilizaci bezpečnostní situace v zemi. Intenzita a územní rozšíření násilných incidentů se nepředvídatelně mění, rizikové jsou prakticky všechny regiony. Občany České republiky, kteří se na území Sýrie již nacházejí, MZV ČR vyzývá, aby Sýrii opustili.

MZV ČR připomíná možnost registrovat se před cestou v aplikaci DROZD, která je dostupná na webové stránce http://drozd.mzv.cz.

Zdroj : Ministerstvo zahraničních věcí České republiky http://www.mzv.cz/

Která země je podle vás nejbezpečnější pro dovolenou ? (můžete zvolit 2 možnosti)

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/107695/virtual/www/domains/bezpecnecestovani.cz/wp-content/uploads/cache/blog/_wplatte/_posts.posts.latte-92377ed141812138917bdebe76d3e302.php on line 29
Načítání…

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies.. Více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close